Яйчниковата активност и качеството на яйчниците е важен фактор за определяне на успешността на цикъл по инвитро оплождане.
Ин витро оплождането е метод на асистирана репродукция, при който сперматозоидите на мъжа и яйцеклетките на жената се поставят заедно и се култивират в лабораторни условия.
Ако настъпи оплождане, един или няколко ембриона се връщат обратно в матката на жената, където един или няколко от тях могат да се имплантират и да настъпи успешна бременност.
При опит за зачеване чрез донорски клетки рискът от настъпване на генетични аномалии и спонтанен аборт не се повишава.
Ембриотрансферът е неотделима част от ин витро оплождането, като той е ключов етап за постигане на желаната бременност при жените, които се подлагат на тази процедура.
Обикновено се трансферира само един ембрион или два в изключителни случаи – това зависи от личната ви ситуация и качеството на ембриона.
По този начин ембрионите ще могат да преминат през тръбата и да се имплантират в утробата на жената.
В зависимост от резултатите от различните тестове лекарят може да предпише курс на лечение в допълнение към определена диета.
Вземането на решение относно броя на ембрионите, които да се имплантират, трябва да бъде информирано, като се съобрази както с желанията на двойката, така и с препоръките на техния специалист.
Оплождане на яйцеклетката при човека: Създаване на нов живот
Сперматозоидите са ключов елемент в процеса на оплождане. Всеки сперматозоид съдържа половината от генетичната информация, нужна за развитието на анатолия IVF новия индивид.
След като сперматозоидът проникне в яйцеклетката, започва процесът на сливане на генетичните материали на двата родителя.
Преди процедурата, жената трябва да подготви матката си с помощта на хормонална терапия, за да се увеличи вероятността за успешно приемане на ембрионите.
Оплождането става във фалопиевата тръба, където яйцеклетката и сперматозоидите site web се срещат.